Reference a doporučení

Portrétní fotografie

Doporučení Palmer Capital

Věřím, že již tisíckrát Honza Tichý slyšel od svých objektů před fotoaparátem komentáře, jak jsou ne fotogeničtí, neumí se tvářit do objektivu a působí tak nepřirozeně. U nás tomu nebylo jinak, avšak profilové fotky zaměstnanců na firemní web vyšly perfektně. Honza dokázal kolegy rozptýlit a některé dokonce až rozesmát nenucenou konverzací během cvakání spouště a tím je dostat do pohody. Výsledkem jsou fotky, které působí přirozeně a kde se ve tvářích kolegů zračí uvolněnost a dobrá nálada.

Zdeňka Prodanová, Palmer Capital

Portrét: Pavel Minář

Focení je můj koníček. Ale jenom pokud jsem za fotoaparátem. Když jsem před fotoaparátem a někdo mě fotí, je to horší než návštěva zubaře. A toto jsem také řekl Honzovi, když jsem přišel k němu do ateliéru. Jenom se pousmál a řekl, že tohle tvrdí každý, ale vždy to dobře dopadlo. A měl pravdu. Nejenže jsou výsledné profilové fotografie perfektní, ale Honza je i neskutečně rychlý a precizní (potřeboval jsem několik různých variant fotografií). Snad nejlepším hodnocením jeho práce je to, že během deseti minut, co jsem si změnil fotku na Facebooku, se mi ozvali tři známí a chtěli na Honzu kontakt.

Pavel Minář, IT konzultant

Margit Slimáková

Honzo, moc díky za nádherné fotky! Hned po jejich dodání jsem všechny své původní fotografie okamžitě nahradila těmi od Tebe a je jisté, že v případě potřeby jakékoliv aktualizace opět ráda požádám o Tvé služby.

Margit Slimáková, odbornice na zdravotní prevenci a výživu

Portrét: Zbyšek Nádeník

Honza je vynikající profesionál s výbornou komunikací a proaktivitou, která se vidí málokdy. Honzovým darem je schopnost při focení upozadit svou osobu a dát veškerý prostor focené osobě. Tuto dovednost vnímám jako velmi podstatnou pro nafocení profesionálních portrétních fotek. Honzo, díky za super spolupráci. Focení s tebou byla zábava!

Zbyšek Nádeník, webdesignér

Portrét: David Karban

Před focením jsem se obával, jestli to nedopadne jako obvykle, fotky s křečovitým a umělým úsměvem, případně bez něj. Díky Honzově lidském přístupu to ale nakonec nebyl problém. Během focení jsem se dokázal uvolnit a ve výsledku jsem byl překvapen, jak dobře také mohu na fotkách vypadat. Honzu jednoznačně doporučím každému v mém okolí, kdo bude hledat profesionálního fotografa.

David Karban, linuxový administrátor

Tibor Kovalský

Doposud jsem používal jen výřezy z dovolené, případně unavené obličeje z průkazek. Velmi nevhodné. Teď to má šťávu. Nad svými fotografiemi od vás jsem si uvědomil, jak mne asi vidí mí (i potenciální) klienti. Jsem rád, že fotografie jsou věrné a hodně říkají. Koneckonců, vznikly naší spoluprací, která byla velmi dobrá. Rád jsem se s vámi fotografoval a rád vás doporučím.

Tibor Kovalský, Executive Head, Tibis Consulting

Zuzana Bartůšková

Honza nám dělal portrétní fotografie na nový firemní web. Měla jsem z focení trochu obavy, protože jsem vždy na fotkách vypadala hrozně. Ale fotky od Honzy dopadly výborně. Byla jsem velmi mile překvapená a nakonec jsem chtěla více fotek než bylo původně objednáno, abych měla i na jiné příležitosti. Focení probíhalo v příjemné a pohodové atmosféře. Honzovy služby vřele doporučuji.

Zuzana Bartůšková, Účetnictví bez starostí

Katarina Maruškinová

Spolupráce s panem fotografem byla velmi příjemná, a to jak v ateliéru, tak při pořizování fotek v terénu. S komunikací a dochvilností také nebyl problém, pan fotograf je velice vstřícný a ochotný. Fotky se mi moc líbí a určitě jsem s panem Tichým nefotila naposledy.

Katarina Maruškinová, www.katarinapragueguide.com

Portrét: Iva Necidová

Z fotek jsem nadšená, jsou opravdu velmi zdařilé, mají duši. Nikdy jsem netušila, že dokážu já, která při jakémkoliv focení trpí, mít takové krásné fotografie. Celé focení bylo velmi příjemné a ta atmosféra se odrazila i na fotografiích. Fotky koneckonců dělají reklamu samy, u známých měly úspěch a všem se líbí.

Iva Necidová

Portrét: Johanka Piskovská

Honzu jsem znala z pražských setkání Volnonožců, takže když začal ve spolupráci s módní stylistkou Olgou Rochowanskou nabízet fotobalíček, byla jsem okamžitě pro. Oba jsou velmi příjemní a ochotní, prostě profesionálové, s nimiž je radost spolupracovat. Fotky se všem moc líbí a vypadají dobře i jako ikonky v sociálních sítích.

Johanka Piskovská, překladatelka z angličtiny

Portrétní fotografie: Anna a Branko

Delší dobu jsme hledali portrétního fotografa, kterému bychom mohli důvěřovat. Jsme rádi, že jsme potkali Jana Tichého, který zachytil nejen naši náladu ale věrně i naše charaktery. Celé fotografování probíhalo v příjemné atmosféře a bylo velmi zábavné. Jan je nejen profesionální fotograf, který zná své řemeslo, ale i skvělý člověk. Děkujeme za tuto zkušenost a doufáme, že i v budoucnu budou všechna fotografování taková.

Anna a Branko

Portrét: Aleksandra Stojanovik

S fotkami jsem nadmíru spokojena, už dlouho jsem neměla tak krásné fotky a ani náhodou se nemůžou samozřejmě porovnat se všemi dřívějšími fotkami do pasu nebo občanského průkazu, které se nikdy nepovedly. Už jsem si odvykla mít hezké fotky s mou osobností, a teď konečně je to tady. Fotograf při jejich focení dal vše ze sebe, aby udělal tu nejlepší možnou práci, a nemůže to být bez výsledku. Moc děkuji.

Aleksandra Stojanovik, lektorka angličtiny

Reportážní fotografie

Linda Jandová

Kdyby všichni lidé, se kterými spolupracuji, byli takoví, jako Jan Tichý, byla by to krása! Výsostný profesionál, který vždycky odvede skvělou práci, skrze svůj objektiv vidí všechno podstatné, ale sám není vidět skoro vůbec, tedy ideální fotograf. Jsem moc ráda, když má čas pracovat pro nadační fond Kolečko, můžu se na něj spolehnout, že zachytí to nejdůležitější pro velmi různorodé publikum, kterému je fotodokumentace z našich aktivit určená.

Linda Jandová, Nadační fond Kolečko

Marcela Tůmová

Za realizační tým Forman festivalu a společnost Radka production s producentkou Radkou Kadlecovou, Ti velice děkujeme za krásné reportážní fotografie úvodního večera Forman festivalu, na kterých jsou výborně zachycené momenty příprav a průběhu prvního festivalového dne a potěšily nejen nás, ale i diváky a příznivce Forman festivalu. Moc díky a těšíme se na další spolupráci.

Marcela Tůmová, produkční, Forman Festival

Robert Vlach

Honza Tichý je profesionál každým coulem a tomu odpovídá i kvalita jeho práce. Požádal jsem jej o focení na velkém víkendovém setkání 80 nezávislých expertů, které jsme pořádali v červnu 2011 ve Valticích. Akce měla nabitý program a probíhala souběžně na několika lokacích. Přesto se Honzovi podařilo zachytit všechny důležité momenty. Pořídil krásné fotky, které dokonale vystihují atmosféru na místě setkání. Ohromující byla rovněž rychlost, s jakou Honza dodal prvotřídní výsledek. Do 24 hodin jsem měl v emailu přes stovku pečlivě vytříděných fotografií, jedna hezčí než druhá. Na základě této bezvadné spolupráce tedy mohu fotografa Honzu Tichého jedině vřele doporučit.
Fotografie z akce >

Robert Vlach, portál Na volné noze