Fotograf Jan Tichý


Jsem portrétní fotograf s citem pro přirozenou krásu a laskavým přístupem, ať fotím jednotlivce, sto zaměstnanců, hudebníky nebo reklamní fotografie.

První fotografie


Pokud mne paměť neplete, první fotografii jsem vyfotil na dovolené v Bulharsku v roce 1986. Tehdy mi bylo 9 let.

Osvěta v médiích a přednášky


Snažím se přispět k tomu, aby firmy i jednotlivci dbali na svou fotografickou prezentaci, a s fotografy se dělím o své know-how a zkušenosti.

Zkušenosti napříč obory


Díky zkušenostem ve více oborech jsem schopen vidět souvislosti za hranicemi fotografie. Vystudoval jsem humanitní obory, filmovou vědu a polskou filologii, ale dalších 10 let jsem pracoval v IT. Začínal jsem jako IT podpora, chvíli programoval webové aplikace, věnoval jsem se i online marketingu či projektovému řízení.

Spousty jazyků


Zahraničních klientů se nebojím, plynně se domluvím anglicky, polsky a dokonce i exotickou makedonštinou.

Něco zvládnu prohodit i německy či francouzsky. A čínsky či japonsky alespoň pozdravím a poděkuji.

Neustále na sobě pracuji


Baví mne se dál rozvíjet a srovnávat svůj přístup k focení s ostatními fotografy. Pročetl jsem spousty knih, shlédl mnoho online kurzů na CreativeLive či KelbyOne a absolvoval workshopy u Karla Cudlína, Vojtěcha Vlka či Miroslava Vojtěchovského.

Volná tvorba


Portréty jsou i nedílnou součástí mé volné tvorby. Nafotil jsem cyklus předních překladatelů beletrie. Věnoval jsem se i mladé české jazzové scéně. Se stejným zájmem ale fotím i stromy.

Podporuji


Podporuji občanské sdružení Cesta domů, které poskytuje péči umírajícím a jejím příbuzným. A dále Post Bellum, jež dokumentuje pohnuté osobní příběhy 20. století a je autorem webu Paměti národa a rozhlasového pořadu Příběhy 20. století.